Laurynas Šeškevičius

„Ne motyvacija gimdo rezultatą, o rezultatas motyvaciją.“

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktorius

Laurynas Šeškevičius – UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) direktorius. Jo veiklos sritys – investicijų planavimas, verslo strategijų kūrimas bei operacijų valdymas, siekiant užtikrinti įmonės pelną ir verslo žinomumą.

Veikla

Prie „Penkių kontinentų“ įmonių grupės Laurynas prisijungė 2020 metais. Šiuo metu jis vadovauja daugiau nei 70 darbuotojų komandai. Pagrindinės PKKC veiklos sritys – „Penki“ šviesolaidinio interneto tinklo ir išmaniosios TV plėtra bei profesionalios užsakomosios IT paslaugos verslui „ProfIT“. Lauryno komanda taip pat atlieka itin svarbią užduotį: palaiko visos „Penkių kontinentų“ įmonių grupės vidinę IT infrastruktūrą. Kvalifikuotų PKKC darbuotojų dėka per tūkstantį verslo bendrovių bei valstybinių institucijų, teikiančių IT ir kitas paslaugas, dirba sklandžiai ir nepertraukiamai. Vis daugiau jų visapusę ir nuolatinę IT infrastruktūros priežiūrą patiki profesionaliai įmonės komandai.

Požiūris į vadovavimą

Ką reiškia vadovauti komandai, Laurynas Šeškevičius žino neabejotinai, mat per savo karjerą yra sukaupęs kone dešimtmetį vadovavimo patirties, kurios didžioji dalis įgyta didžiausiose šalies telekomunikacijų įmonėse. Tačiau kalbėdamas apie vadovavimą, Laurynas linkęs pabrėžti, kad visai nesvarbu, kokio profilio įmonėje dirbi ir kokio dydžio komandai vadovauji, principai visur išlieka tie patys.

„Mano požiūriu, visi verslo pasiekimai prasideda nuo tinkamų tikslų išsikėlimo. O jie turi būti dideli ir ambicingi, juk niekam neįdomu peršokti per grindjuostę, visi nori pabandyti peršokti per aukštesnę kartelę ir pasižiūrėti, kiek iš tiesų sugeba. O kai tuos tikslus pasieki, atsiranda vidinė motyvacija padaryti dar geriau. Klaidinga galvoti, kad motyvacija gimdo rezultatą, iš tiesų yra atvirkščiai – rezultatas gimdo motyvaciją. Tačiau, kad komanda norėtų siekti tikslų, pastarieji privalo turėti kažkokį stimulą. Štai čia milžinišką vaidmenį atlieka vadovas, kaip jis sugeba įkvėpti komandą eiti į priekį, būti tuo lyderiu, kuris atsisukęs už savęs mato žmones, einančius kartu. Joks generolas nenori mūšio lauke būti vienas. Tačiau, kad kareiviai eitų į mūšį, jie turi žinoti, už ką kaunasi. Tokia pat taisyklė galioja ir versle. Vadovas ne tik pats turi žinoti, kodėl atlieka vienokius ar kitokius veiksmus, tai turi žinoti ir jo komanda. Žmonės privalo aiškiai suprasti, kokią vertę vienas ar kitas pokytis turės organizacijai, pajusti, kaip kiekvieno iš jų darbas padeda pasiekti bendrų organizacijos tikslų. Kai matai prasmę tame, ką darai, atsiranda motyvacija, ta vidinė ugnis. O kai akyse matai ugnį, visa kita pasiekti jau kur kas paprasčiau“,– požiūriu į vadovavimą dalijasi Laurynas Šeškevičius.