Idrakas Dadašovas

„Norint sulaukti pasisekimo, reikia pasitikėti savo sprendimais, mokytis iš praeities ir suprasti procesų vientisumą.“

„Penki kontinentai“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas

Idrakas Dadašovas yra  įmonių grupės „Penki kontinentai“ steigėjas ir valdybos pirmininkas.

Veikla

Paklaustas apie įmonės įsteigimą 1992 metais, Idrakas pasakoja, kad pagrindinis išsikeltas tikslas tuomet buvo palengvinti kasdienį žmonių gyvenimą, taikant aukštąsias technologijas. Siekis visuomet išlikti savimi ir nuolatinis naujovių troškimas – itin svarbios verslui vadovo savybės – jam padėjo sukurti daugiau nei 30 metų paslaugas teikiančią tarptautinę aukštųjų technologijų korporaciją.

Idrakas Dadašovas atsako už įmonių grupės strateginę kryptį. Jo priimami sprendimai veikia visos įmonių grupės mastu, o darbo procesų priežiūra ir patarimai padeda užtikrinti, kad verslo tikslai būtų pasiekti. Jo vadovavimo metodas pagrįstas vientisumo principu, pagal kurį visi menki nesklandumai dažniausiai yra vienos sistemos dalis.

Idrakas mano, kad jo polinkį į refleksiją lėmė auklėjimas. jis užaugo daugiavaikėje apsiskaičiusioje šeimoje, kurioje nuo mažumės buvo ugdomos tradicinės vertybės. Taip jis išmoko nuolankumo ir pagarbos. Nuo ankstyvos vaikystės Idrakas domėjosi tiksliaisiais mokslais, vėliau atrado kompiuteriją, kuri tapo didžiausia gyvenimo aistra. Jo karjera prasidėjo, kai profesionali literatūra ir kiti informacijos šaltiniai dar nebuvo lengvai prieinami. Informaciją reikėjo susirinkti atliekant praktines užduotis: siekiant suprasti paprasčiausius operacinius procesus, įrangą teko tiesiog iškonstruoti dalimis.

Didžiausią impulsą veikti, anot  Idrako, sukelia nuobodi aplinka.

„Pajutęs pasyvumą, žmogus privalo pasipriešinti ir pradėti kurti. Buvimas komforto zonoje veda prie stagnacijos ir iniciatyvos stokos“, – dalijasi vadovas.

Požiūris į vadovavimą

Anot Idrako Dadašovo, valdant įmonę reikia geros intuicijos. Vadovas privalo mokėti prisitaikyti, įvertinti situaciją ir išskirti prioritetus. Technologijų bendrovės aktualumą lemia ir kūrybiškumas. Šiuolaikiniame sparčiai kintančiame pasaulyje būtina prisidėti prie pokyčių ir nenustoti kūrus ką nors naujo, nes tai, kad tavo įgyvendintus sprendimus vertina ir naudoja daugybė žmonių, yra didžiausias atlygis.

Generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas didžiuojasi „Penkių kontinentų“ kuriamais pažangiais sprendimais, pagerinančiais kasdienį žmonių gyvenimą. Jis ramus dėl įmonių grupės ateities, nes žino, kad kelias tobulėjimo link nesibaigia.