Idrakas Dadašovas

„Norint sulaukti pasisekimo, reikia pasitikėti savo sprendimais, mokytis iš praeities ir suprasti procesų vientisumą.“

„Penki kontinentai“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas

Idrakas Dadašovas yra „Penkių kontinentų“ įmonių grupės generalinis direktorius ir vadybos pirmininkas.

Veikla

Paklaustas apie įmonės įsteigimą 1992 metais, Idrakas pasakoja, kad pagrindinis išsikeltas tikslas tuomet buvo palengvinti kasdienį žmonių gyvenimą, aukštąsias technologijas paverčiant jo dalimi. Asmens išskirtinumas ir atradimo siekis – itin svarbios versle pritaikomos vadovo savybės – jam padėjo sukurti jau beveik 30 metų paslaugas teikiančią tarptautinę aukštųjų technologijų korporaciją.

Kaip „Penkių kontinentų“ generalinis direktorius, Idrakas Dadašovas atsako už įmonių grupės strateginę kryptį. Jo priimami sprendimai veikia visos įmonių grupės veiklą, o darbo procesų priežiūra ir patarimai padeda užtikrinti, kad verslo tikslai būtų pasiekti. Jo vadovavimo metodas pagrįstas vientisumo principu, pagal kurį visi menki nesklandumai dažniausiai yra vienos sistemos dalis.

Idrakas mano, kad jo polinkį į refleksiją lėmė auklėjimas. Augo daugiavaikėje apsiskaičiusioje šeimoje, kurioje nuo mažumės ugdytos tradicinės vertybės. Taip jis išmoko nuolankumo ir pagarbos. Nuo ankstyvos vaikystės Idrakas domėjosi tiksliaisiais mokslais, vėliau atrado kompiuteriją ir tai tapo didžiausia gyvenimo aistra. Jo karjera prasidėjo, kai literatūra profesionalams ir kiti resursai dar nebuvo lengvai prieinami. Informaciją reikėjo susirinkti praktiniu būdu: siekiant suprasti paprasčiausius operacinius procesus, įrangą teko tiesiog iškonstruoti dalimis.

Didžiausią motyvaciją Idrakui kelia buvimas nuobodžioje, kūrybos neskatinančioje aplinkoje. „Pajutęs atmosferos pasyvumą, žmogus privalo pasipriešinti ir pradėti kurti. Buvimas komforto zonoje veda prie stagnacijos ir iniciatyvos stokos“, – dalijasi vadovas.

Požiūris į vadovavimą

Anot Idrako Dadašovo, valdant įmonę reikia geros intuicijos. Vadovas privalo mokėti prisitaikyti, įvertinti situaciją ir išskirti prioritetus. Technologijų bendrovės aktualumą lemia ir kūrybiškumas. Šiuolaikiniame sparčiai kintančiame pasaulyje būtina prisidėti prie pokyčių ir nenustoti kūrus ką nors naujo, nes tai, kad tavo įgyvendintus sprendimus vertina ir naudoja daugybė žmonių, yra didžiausias atlygis.

Generalinis direktorius ir vadybos pirmininkas didžiuojasi „Penkių kontinentų“ kuriamais pažangiais sprendimais, pagerinančiais kasdienį žmonių gyvenimą. Jis ramus dėl įmonių grupės ateities, nes žino, kad kelias tobulėjimo link nesibaigia.