Tomas Augucevičius

„Būti lyderiu – vadinasi, mokėti priimti sunkius sprendimus.“

BS/2 gen. direktoriaus pavaduotojas

Tomas Augucevičius yra UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) generalinio direktoriaus pavaduotojas ir valdybos narys bei UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) valdybos narys. Jis atsako už įmonės vidinių procesų koordinavimą, o jo priimami sprendimai bendrovei padeda siekti verslo tikslų, plėstis ir užtikrinti pelną.

Veikla

Tomo vadovaujama BS/2 yra didžiausia „Penkių kontinentų“ įmonių grupės bendrovė. Vadovas padeda užtikrinti ir septynių tarptautinių antrinių bendrovių plėtrą. Anot jo, matant besiplečiančią ir puikių rezultatų skirtinguose pasaulio regionuose pasiekusią įmonę, galima tik didžiuotis, nes tai parodo teikiamų paslaugų paklausą, kokybę ir vertę rinkoje.

Į „Penkių kontinentų“ įmonių grupę Tomas Augucevičius atėjo atlikti universiteto praktikos dar būdamas studentas 2007 metais. Baigęs studijas įsidarbino PKKC Pardavimo departamente, o 2009 metais perėjo į BS/2 Pardavimo skyrių. Augant kartu su grupe ir einant atsakingas pareigas Tomo profesinės, derybinės žinios atvėrė tiek jo paties karjeros, tiek įmonės plėtros horizontus.

Paklaustas apie savo sėkmės paslaptį, Tomas paaiškina, kad siekiant gerų rezultatų darbas turi būti mylimas. Norint tapti geru vadovu, reikia ugdyti santykius su bendradarbiais, skatinti jų pasitikėjimą. Taip pat labai svarbu mokėti nepasiduoti, o susiklosčius nepalankioms situacijoms nebijoti taikyti metodus, kurių anksčiau niekas nėra naudojęs.

Laisvu nuo darbo metu Tomas keliauja, norėdamas pažinti naujas kultūras. Anot jo, kelionės plečia akiratį, suteikia kitokį požiūrį ir lavina pasaulėvoką. Naujų kultūrų atradimas padeda geriau suprasti kitus ir suteikia naudingos gyvenimiškos patirties, galinčios netikėtai praversti kasdieniame gyvenime.

Požiūris į vadovavimą

Geras vadovas, anot Tomo, geba atskleisti geriausias kolegų savybes, padeda jiems realizuoti savo potencialą ir talentus, skatina daryti tai, kas jiems geriausiai sekasi. Jam, kaip vadovui, taip pat labai svarbu dalytis darbo patirtimi ir naujiems kolektyvo nariams padėti greičiau perprasti darbo procesą, išmokti savarankiškai priimti sprendimus. Jis stengiasi, kad darbe gyvuotų draugiška ir produktyvi atmosfera. „Labai vertinu darbuotojų atvirumą. Man patinka dirbti aplinkoje, kur žmonės drąsiai klausia patarimo, šypsosi ir juokauja“, – sako Tomas.