„Penki kontinentai“ prisijungia prie iniciatyvų kovoje su COVID-19

„Svarbiausia pernelyg neeskaluoti esamos problemos, o tikėti, kad bendromis pastangomis galime įveikti visus kylančius sunkumus. Teikiant pagalbą juridiniams ir fiziniams asmenims, svarbu tai daryti kryptingai, padėti tiems, kuriems jos reikia visų pirma, todėl palaikome ne tik savo klientus, bet ir verslo partnerius. Raginame ir kitus vienminčius prisijungti prie bendros iniciatyvos!“

Idrakas Dadašovas

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų.

„Šiandien kaip niekad svarbu parodyti susitelkimą, palaikyti vieniems kitus. Noriu padėkoti visiems neabejingiems žmonėms, visoms verslo organizacijoms, kurios sutelkdamos bendras jėgas ėmėsi kurti paramos fondus, kad galėtų padėti šalies gyventojams, o ypač medicinos atstovams, įveikti šią krizę. „Penkių kontinentų“ įmonių grupė taip pat nesiruošia likti nuošalyje. Suprantame, kad šis laikotarpis ypač sunkus, todėl norime pasiūlyti ir materialinę, ir nematerialią paramą“, – sako „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas.

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė skyrė beveik 25 tūkst. eurų finansinę paramą įvairiems Lietuvoje veikiantiems fondams, renkantiems lėšas būtiniausioms medikų darbo priemonėms įsigyti. Tarp jų:

  • Prezidentės Dalios Grybauskaitės koordinuojamas COVID-19 padarinių mažinimo fondas;
  • LR Prezidento Valdo Adamkaus ir grupės žinomų verslininkų bei visuomenės veikėjų įsteigtas privatus Gydymo įstaigų paramos fondas;
  • „Laisvės TV“ įkūrėjo bei iniciatyvos „Laikykitės, medikai!“ sumanytojo Andriaus Tapino fondas;
  • Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva prisidėti prie Vilniaus kovos su pandemija;
  • Lietuvos medikų asociacijos fondas.

„Penki kontinentai“ kviečia visus piliečius nebūti abejingais ir pagelbėti tiems, kuriems šiandien reikia Jūsų pagalbos:

COVID-19 padarinių mažinimo fondas

Fondo taryba, vadovaujama Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, spręs dėl fondo naudojimo krypčių ir strategijos, tvirtins lėšų panaudojimą. Tarybą sudarys Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Feliksas Jankevičius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas Rimvydas Baltaduonis.

Daugiau apie fondą galite paskaityti paspaudus šią nuorodą

Gydymo įstaigų paramos fondas

LR Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos bendrovės, grupė žinomų verslininkų, visuomenės veikėjų įsteigė privatų kovos su koronavirusu fondą „Gydymo įstaigų paramos fondą” prie kurio ragina jungtis visus geros valios žmones.

Daugiau apie fondą galite paskaityti paspaudus šią nuorodą

„Laisvės TV“ įkūrėjo bei iniciatyvos „Laikykitės, medikai!“ sumanytojo Andriaus Tapino fondas

Vos per penkias dienas nuo iniciatyvos pradžios buvo surinkta daugiau nei 700 000 eurų, skirtų įsigyti būtiniausioms medikų darbo priemonėms. Fondas ne tik surinko, bet didžiąją dalį jau išleido, nupirkęs 20 000 kombinezonų, 100 000 FFP2 tipo respiratorių, 50 000 vienkartinių pirštinių. Už fondo nupirktas medžiagas Lietuvoje siuvama 120 000 respiratorių „Hepa10“, 120 000 vienkartinių kaukių iš EK8717 tipo filtro, gaminama 100 000 veido skydelių. „Laikykitės, medikai“ iniciatyvą remia dešimtys tūkstančių privačių žmonių ir verslo įmonių, paaukodamos nuo 1 iki 10 000 eurų.

Daugiau apie fondą galite paskaityti paspaudus šią nuorodą

Lietuvos medikų asociacijos fondas

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pradeda aktyviai bendradarbiauti su Lietuvos medikų sąjūdžiu (LMS). Lietuvos medikams kovoje su koronaviruso pandemija labai trūksta būtiniausių individualių apsaugos priemonių, todėl pradėta intensyviai rinkti lėšas, reikiamas joms įsigyti. Šiuo metu Lietuvoje labiausiai trūksta apsauginių kostiumų, apsauginių akinių, avalynės apdangalų, respiratorių.

Lietuvoje dirba 15 000 gydytojų, 22 000 slaugytojų, tūkstančiai pagalbininkų (vairuotojų, valytojų ir kitų). Visiems jiems būtinos apsaugos priemonės. Tam, kad Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų darbas būtų visavertis ir nenutrūktų, reikalinga kiekvieno iš mūsų parama! Prisidėti prie paramos galima pervedant pinigus į LMS atsiskaitomąją sąskaitą.

Daugiau apie fondą galite paskaityti paspaudus šią nuorodą

Padėkime Lietuvos medikams kovoti su koronavirusu

Vilniaus miesto savivaldybė, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir Aukok.lt komanda inicijuoja paramos rinkimą pačioms svarbiausioms apsauginėms priemonėms Lietuvos medikams įsigyti. Paramos lėšomis bus įsigytos apsauginės priemonės medikams, tiesiogiai dirbantiems ir turintiems kontaktą su sergančiais arba galimai sergančiais asmenimis ligoninėse.

Daugiau apie fondą galite paskaityti paspaudus šią nuorodą

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva prisidėti prie Vilniaus kovos su pandemija

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia prisidėti prie Vilniaus kovos su pandemija. Didžiausias miesto uždavinys šiuo metu – aprūpinti Vilniaus miesto savivaldybės gydymo įstaigas trūkstamu inventoriumi bei asmeninės apsaugos priemonėmis, reikalingomis kovoje su COVID-19 infekcija.

Daugiau apie iniciatyvą galite paskaityti paspaudus šią nuorodą